Sıkça Sorulan Sorular

Elart Kadınları arasına nasıl katılabilirim?

Elart Kadınları üyelik başvuru sayfasını ziyaret edip, istenen bilgileri doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında verdiğiniz mail adresine bir doğrulama mesajı gelecektir. Bu mesajda yer alan doğrulama linkini tıkladığınızda üyelik işleminiz tamamlanacaktır. 

Nasıl nakit para kazanmaya başlayabilirim?

Elart Kadınları'na üye olduktan sonra, beğendiğiniz deneyimlediğimiz ürünlerle ilgili ya hazır tanıtım resimleri kullanarak ya da kendi çektiğiniz video veya fotoğraflarla ürün deneyimlerinizi, size özel oluşturduğunuz ürünlerin linkleri ile  sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın. Paylaştığınız link üzerinden alışveriş yapıldıkça ürün başına satış kazancı sağlacaksınız.

Satış linklerimi hangi mecralardan paylaşabilirim?

Paylaşımlarınız için bir mecra kısıtlaması yoktur, tüm kişisel sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz.  Instagram, Youtube, Facebook, Tik-Tok, Twitch, Twitter ve Whatsapp gibi link gönderimi yapabileceğiniz tüm dijital mecralardan linklerinizi paylaşabilirsiniz. 

Link içi ve link dışı satışların komisyon oranları nedir?

Linki içi ve link dışı fark etmeksizin yapılan her satıştan komisyon kazanabilirsiniz. Yani sizin linkinizde 1 ürün yer alsa da,  linkinizden gelen kişi 1 değil, 3 ürün aldığında, alınan 3 üründen de komisyon kazanırsınız. Her bir ürünün (link içi, link dışı fark etmeksizin) satış komisyonunu Ürünler sayfasında görebilirsiniz.

Satışlarımı nasıl görebilirim?

Satışlarınıza sitedeki ‘’Satışlarım’’ sekmesinde ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlarımda nelere dikkat etmem gerekiyor?

Paylaşımlarınızın doğru bilgi içermesi ve ürünle ilgili yanlış ve yanıltıcı bilgi vermemesi gerekiyor. Kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelere uygun olmayan paylaşımlarla ilgili Elart Kadınları ekibi sizinle iletişime geçecektir.

Bana özel hazırlanan linklerin aktifliği ne kadardır? Hangi durumlarda bu linklerden komisyon kazanabilirim? 

Her ürün, stoğu tükenmediği veya Elart sitesinde satıştan kaldırılmadığı sürece Elart Kadınları sitesi üzerinde bulunacaktır. Ürünün Elart Kadınları sitesinde aktif olduğu süre boyunca sizin linkiniz üzerinden satın alınmış olup, iade süresi içinde iade edilmemiş ürünlerden komisyon kazanabilirsiniz. Eğer sizin linkinizden yapılan satış iptal edilmiş ise, o satışta yer alan hiç bir üründen komisyon kazanamazsınız.

Satış komisyonu oranları nedir?

Tüm ürünlerin satış komisyonu farklıdır. Her bir ürünün satış komisyonunu Ürünler sayfasında görebilirsiniz. 

Fatura kesmiyorum, ödememi nasıl alacağım?

Gider Puslası karşılığında komisyon ödemenizi alabilirsiniz. Bu süreç için komisyon hak edişiniz oluştuğunda, ajans tarafından stopaj vergi tutarı %20 oranında devlete ödenmek üzere komisyon tutarınız içinde olarak Gider Pusulası hazırlanacak ve size e-mail yoluyla ulaştırılacaktır. Bu makbuzdaki tutarda/bilgilerde herhangi bir düzenleme gereği olmadığı takdirde, bu makbuzu imzalayarak [email protected]‘a mail yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Makbuzun ulaşmasının ardından 30 gün içerisinde ödemeniz stopaj düşülmüş olarak hesabınıza yapılacaktır.

Şirket sahibiyim, faturamı nasıl kesebilirim?

Hak ediş tutarı 250 TL’ye ulaşan Satış Ortağı, sistemde görünen toplam hak ediş tutarına KDV ekleyerek Fuagra Reklam Bilişim Organizasyon Yayıncılık ve Dış Tic. Ltd. Şti. adına fatura edecektir. 

e-Fatura üyesi olmayan şirketler de belirtilen kazanç tutarıyla e-Arşiv Fatura üzerinden Fuagra Reklam Bilişim Organizasyon Yayıncılık ve Dış Tic. Ltd. Şti. şirketine KDV'yi ekleyerek fatura kesip, mail yoluyla ajansın belirtilen mail adresine iletecek ve takiben ödeme yapılacaktır.

Şirket ya da Şahıs Şirketim yok fatura kesemiyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim?

Fatura kesemeyen kullanıcıların üyelik bilgilerinde girmiş olduğu e-posta adresine %20 stopaj vergisi ve kazancını belirtilen Gider Makbuzu gönderilecektir. Bu makbuzdaki tutarda/bilgilerde herhangi bir düzenleme gereği olmadığı takdirde, kullanıcıların bu makbuzu imzalayarak [email protected]‘a mail yoluyla iletmesi gerekmektedir. 

Ödemeyi nasıl ve ne zaman alabilirim?

Şirket bildiren kullanıcıların ödemesi, kayıt formunda ileteceği cari üzerinden keseceği e-Fatura mail üzerinden bize ulaştıktan itibaren tutarda/bilgilerde herhangi bir sorun olmadığı takdirde 30 gün içinde gerçekleştirilecektir.

Şirket ya da Şahış şirketi bulunmayan kullanıcılar, Gider Pusulasını tarafımıza iletmelerinden itibaren tutarda/bilgilerde herhangi bir sorun olmadığı takdirde üye olurken kayıt formunda belirttikleri IBAN’a 30 gün içinde ödeme yapılacaktır.

Ödemem nasıl hesaplanıyor?

Şirket ya da Şahıs Şirketiniz yok ise:
Gerçekleştirdiğiniz satışların toplam satış komisyonundan %20 stopaj vergisi kesilerek kalan tutar tarafınıza ödenmektedir.
Örneğin; 100 TL’lik satışınızın 80 TL’si size ödenirken, 20 TL’si sizin için vergi dairesine stopaj vergisinin ödenmesi için kesilmektedir.

Şirket ya da Şahıs Şirketiniz var ise:
Gerçekleştirdiğiniz satışların toplam satış komisyonu, KDV eklenerek ajansa fatura edilmelidir.
Fatura edilen tutarın tamamı tarafınıza ödenecektir.
Örneğin; 100 TL’lik satışınız için tarafınıza 100 TL + KDV'lik ödeme yapılacaktır.

İleteceğim şirket bilgileri benim adıma mı olmalı?

Şirket bilgileri sizin adınıza olmak zorunda değildir. Kayıt esnasında ileteceğiniz herhangi bir şirket üzerinden faturanızı kesebilirsiniz.

İstediğim herkese önerebilir miyim?

Tabii ki, Elart Kadınları elele vererek birlikten güç alarak büyümeyi hedefliyor.
Çünkü Elartta kadınların gücü var!